Max Bögl. Ostwind CZ.

fileReference.alternative}

Den otevřených dveří na větrné elektrárně v Oldřišově u Opavy

01.07.2016

Tisková zpráva ke Dni otevřených dveří

V sobotu 11.6.2016 se na větrné elektrárně v Oldřišově u Opavy uskutečnil den otevřených dveří.  

Akci pořádala Česká společnost pro větrnou energii (www.csve.cz) společně s provozovateli větrných elektráren u příležitosti Světového dne větru (www.globalwindday.org), který připadá na 15. června.

 

Den otevřených dveří se v této lokalitě konal již podruhé a po celou dobu konání k elektrárně proudili návštěvníci nejen z Hlučínska a Opavska, ale i z širokého okolí Ostravska či Osoblažska. Návštěvníci měli možnost se seznámit s nejmodernější technologií vyrábějící nejlevnější elektřinu z obnovitelných zdrojů pomocí síly větru, ale i s průběhem stavebních prací.

V rámci doprovodného programu byl návštěvníkům představen elektromobil značky Nissan, Česká Spořitelna prezentovala svou dceřinou společnost ErEs – dodavatele energií pro domácnosti a firmy a díky hasičům obce Oldřišov se návštěvníci před cestou zpět do svých domovů mohli občerstvit.

„Jsme rádi, že se Den otevřených dveří větrné elektrárny v Oldřišově vydařil a přilákal stovky návštěvníků z řad veřejnosti. Rádi bychom touto formou poděkovali všem, jenž se podíleli na jeho úspěšném  zorganizování.

 

Za celý realizační tým

 

 

Martin Vojáček

jednatel společnosti

Kontakt: info@mbo-cz.com

 

<<